10 грудня 2015 року в Начально-виховному комплексі «Узинська гімназія» Білоцерківського району відбулися українські вечорниці на свято Андрія.

Організаторами цього дійства стали члени гуртка «Дивослово» Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук учнівської молоді», керівником якого є досвідчений педагог, вчитель – методист, методист Малої академії наук учнівської молоді Любов Григорівна Завіщана.

PC115826 4

На свято були запрошені шановні гості міста Узина, ветерани праці, активні учасники художньої самодіяльності Ради ветеранів міста, школярі навчального закладу, вчителі та всі бажаючі, кому не байдужі українські національні традиції та обряди.

Самодіяльні артисти – активні студійці зіграли на сцені справжню виставу українських вечорниць. На імпровізованій сцені, що нагадувала українську світлицю, розквітли бабусині рушники і сучасні вишиванки, домоткані серветки і доріжки. Стіл застелений справжньою вишиваною українською скатертиною, на якому самі найсмачніші українські страви. Тут і вареники, і пиріжки, і узвар…

Та найяскравішою на святі була Калита – символ Сонця, достатку,  щедрості і любові. А ще маком притрушена, то наче ясними зірочками з неба.

Гостинна господиня вечора, роль якої майстерно зіграла Циганок Крістіна, учениця 7 класу, запрошує дівчат до своєї хати на вечорниці. Гомін, жарти, сміх і веселощі. А тут і хлопці не забарилися…

Під час проведення свята всі присутні мали змогу побачити і, головне, відчути ту атмосферу справжніх українських традицій, зазирнути в недалеке минуле нашого українського народу і запам’ятати, передати наступним поколінням слово і пісню, щирість і радість життя.

З вітальним словом звернулася до школярів, гостей свята директор Узинської гімназії Тетяна Віталіївна Щербань, яка розповіла про історичні походження окремих ритуальних свят та обрядів.

На вечорницях звучали українські народні жартівливі пісні, які виконували учасники художньої самодіяльності Ради ветеранів. Всім до вподоби були веселі гуморески, які читали шановні гості, почесні ветерани міста, Галина Іванівна Чистякова та Ольга Василівна Косяк.

Кульмінацією вечора було традиційне кусання Калити. Був тут і Калитинський і Коцюбинський. Ці ролі виконували всі бажаючі, бо дуже вже була смачна і приваблива Калита, і всяк хотів її покоштувати.

Всі присутні в залі смакували українськими варениками із сиром, з капустою, з вишнями… Дівчата дуже старились, тому все вдалося на славу. А який же був смачний узвар, його приготували хлопці.

Ще довго в той вечір не стихали дзвінкі голоси у школі, ділилися враженнями, жартували, але головне – в дитячих душах і серцях народилося оте сокровенне – наше, українське, що від діда – прадіда нам подароване, яке ми маємо берегти і примножувати.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *