За статистикою, найчастіше, основною причиною виникнення пожеж у житловому секторі є необережне поводження з вогнем та недбалість під час експлуатації електроприладів. Для того щоб попередити випадки виникнення пожеж у житловому секторі, фахівці ДСНС постійно проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням.

Так, з метою попередження пожеж, надзвичайних ситуацій та подій, випадків загибелі і травмування людей на них 13-го березня рятувальниками Білоцерківського районного відділу ГУ ДСНС України у Київській області було проведено профілактичне відпрацювання приватного житлового сектору громадян в м. Узин. Під час подвірних обходів рятувальники роз’яснювали громадянам правила безпечної поведінки в побуті, розповідали як необхідно діяти у разі виникнення пожеж чи інших надзвичайних ситуаціях. Фахівці ДСНС України наголошували на заборону спалювання залишків сухої рослинності, а також роздавали тематичні пам’ятки та листівки. Особлива увагу приділялася помешканням осіб похилого віку, інвалідам, багатодітним та неблагонадійним родинам.  Рятувальники зазначили, що найголовніше – не панікувати. Необхідно негайно залишити місце пожежі та викликати Службу порятунку за номером телефону «101». Самостійно можна гасити лише невеликі загоряння за допомогою первинних засобів пожежогасіння. Кожному співрозмовнику рятувальники вручали листівки та пам’ятки, в яких вказано номер телефону Служби порятунку, а також інформацію з алгоритмом дій у разі виникнення пожежі. Спілкуючись з батьками фахівці ДСНС закликали їх не залишати дітей самих удома та дозволяти їм самостійно користуватися сірниками, вмикати та вимикати електроприлади, адже дитячі пустощі з вогнем нерідко призводять до пожеж.

Шановні громадяни! Служба порятунку попереджає: сумлінне дотримання правил пожежної безпеки та власна обачність – запорука збереження життя. Загрозу краще попередити, ніж мати справу з її руйнівними наслідками!

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *