На території Київської області робиться все можливе, аби мінімізувати наслідки впливу низьких температур. Створено 161 пункт обігріву, в яких забезпечено цілодобове чергування рятувальників. Людям пропонується зігрітися гарячими напоями. У Броварах, в центральному парку «Перемога» силами МНС та міської влади розгорнуто спеціальне наметове містечко для обігріву та харчування найменш соціально захищених верств населення. Одночасно тут можуть обігрітися до 50 людей. Намети працюють цілодобово, в наявності є все необхідне для надання першої допомоги при переохолодженні: ліки, ковдри, гаряча вода. В Білій Церкві на території центрального пляжу, по вул. Росава, на рятувальній станції «Рось» функціонує польова кухня аварійно-рятувального загону спецпризначення облуправління МНС. Усім, хто звертається за допомогою, рятувальники готують гарячу їжу та чай. У разі потреби тут можна отримати кваліфіковану медичну допомогу та психологічну підтримку. Щоб уникнути переохолодження й обмороження рекомендуємо дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур, а саме:

– перед виходом на вулицю одягайтеся в сухі теплі речі, бажано не промокаючі – вони зможуть зберегти тепло Вашого організму;

– не вживайте спиртних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, в той же час викликаючи ілюзію тепла;

– не виходьте на мороз без головних уборів, рукавичок та шарфу.

Перша допомога при обмороженнях

Дії при наданні першої медичної допомоги відрізняються в залежності від ступеню обмороження, стану загального охолодження організму людини, його віку та наявних хвороб. При наданні першої допомоги необхідно припинити дію охолодження, зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах із метою попередження розвитку інфекційних ускладнень. У першу чергу слід направити постраждалого до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички. Одночасно з проведенням заходів першої черги треба викликати швидку медичну допомогу для проведення кваліфікованих заходів щодо рятування постраждалого. При обмороженні І ступеню, ділянки тіла, що охолоджені, необхідно зігріти до почервоніння теплими руками, легким масажем, розтиранням тканиною з вовни, диханням, а потім накласти ватно-марлеву пов’язку.

Адреси пунктів обігріву для громадян :

Білоцеріквський район

1-ДПРЧ м. Біла Церква, вул. Леваневського, 137

3-ДПРЧ м. Біла Церква, вул. Фастівська, 21 а

3-ДПРЧ м. Біла Церква, вул. Піщана,216

5-ДПРЧ м. Узин, вул. Заводська

АРЗ СП – намет на березі р. Рось

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *