Таємничий земляк
В Узині звикли пишатися своїми видатними земляками. Щоправда так сталося, що більшість його мешканців нікого окрім Павла Романовича Поповича згадати не можуть. Ось і вирішили узинці оприлюднити "увесь список", щоб гордитися було ким. У Вікіпедії з'явилася гарна стаття про наше місто, де серед іншого були зазначені і видатні уродженці міста. Серед інших земляків з'явився і Микола Антонович Левчук: "Народився в Узині один з провідних українських архітекторів Микола Антонович Левчук. Після закінчення в 1967 р. архітектурного факультету Київського інженерно-будівельного інституту він розпочав свою творчу діяльність. Його київськими проектами є: житловий район Теремки-2, республіканський Будинок народної творчості, станція метрополітену «Площа Л. Толстого», магазин — оранжерея «Квіти України», - зазначено у статті. Очевидно, що джерелом для сторінки з Вікіпедії стала стаття узинського міського голови у книзі "Міста і села Київщини".
І все було б добре, якби у тому ж таки видавництві у 2006 р. не була надрукована книга "Новітня історія України: Рівненщина", де на земляцтво з Миколою Антоновичем претендувало м. Володимирець. Так і було там написано: "Народився 25 серпня 1939 р. в м. Володимирець Рівненської області".
Враховуючи те, що в "Українському видавничому консорціумі" статті друкують за кошти тих, про кого стаття написана, то виходить, що Микола Антонович відцурався від рідного міста Узина. І лише завдяки кропіткій праці узинчан вдалося відновити історичну справедливість. А, можливо, узинці помиляються і записують у свій реєстр чужих уродженців?