Трав’яні пожежі у нинішню пору року – явище постійне та масштабне. Нажаль, приносить багато клопоту як населенню області, так і пожежно-рятувальним підрозділам, які протягом доби здійснюють близько 30 виїздів тільки на гасіння трави, сухостою та сміття.

Лише за вихідні дні на Київщині сталося 50 пожеж трав’яного настилу на загальній площі  більше 28 га. З початку року подібних виїздів було вже 1053.

10 вересня 2016 року о 10:50 до оперативно-рятувальної служби Білоцерківського району надійшло повідомлення про пожежу у селищі Бикова Гребля. На подію було направлено відділення 4-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Прибувши до місця пожежі з’ясувалося, що горить трав’яний настил на площі 1 га. За незначний проміжок часу пожежу вдалося локалізувати, а о 12:15 повністю ліквідувати.

Наступний виклик на пожежу сухостою не змусив довго чекати. Вже о 13:17 рятувальники 5-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Узин вирушили у селище Красне, де на вулиці Леніна горіло 0,15 га трави.

Ввечері, не спокійно стало і у Миронівському районі. О 18:25 черговий караул 14-ї ДПРЧ гасив пожежу сухостою у селі Вікторівка. Тут ситуація ускладнювалась тим, що існувала загроза розповсюдження вогню на поруч розташовану ферму. Проте, завдяки вмілим та оперативним діям вогнеборців пожежу на площі 50 м2  вдалося ліквідувати та вберегти підприємство. Пожежу ліквідовано о 19:00.

Наступний день був не меш насичений пожежами в екосистемах. 11 вересня 2016 року о 15:33 до оперативно-диспетчерського служби Богуславського району надійшло повідомлення про горіння 2 га трав’яного настилу. На місце події виїжджав черговий караул караулу 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини.

У Макарівському районі один за одним надходили виклики про загорання трави у селі Мотижин, а також за межами смт. Макарів. Горіло 0,2 та 0,1 га відповідно. На гасіння пожеж направлялися рятувальники із 32-ї Державної пожежно-рятувальної частини. В обох випадках існувала реальна загроза виникнення масштабної катастрофи, так як вогонь міг розповсюдитись на лісовий масив. Завдяки злагодженим діям рятувальників в найкоротший термін пожежі було ліквідовано. Ймовірною причиною загорань могло стало необережне поводження з вогнем при спалюванні сухої рослинності.

Також 11вересня  2016 року о 10:50 до оперативно-диспетчерської служби Іванківського району надійшло повідомлення про загорання сміття в селищі Сукачі. На місце виклику було направлено виїжджали вогнеборці 41-ї ДПРЧ смт Іванків. 0,1 га сміття вдалося загасити у найкоротший термін. Об 11: 45 рятувальники вже поверталися до підрозділу.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *