Згідно розпорядження Київської обласної державної адміністрації про проведення заходів   приурочених до 85-річчя створення Київської області, управління культури, національностей та релігій та КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості» ініціювали культурно-мистецьку акцію «Київщина –колиска моєї душі».

27 лютого в Миронівці, на базі будинку культури стартував даний проект і свої творчі звіти аматорських колективів закладів культури  та експозицію досягнень майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва продемонстрували Миронівський та Богуславський райони.

Презентувати акцію та підтримати організаторів, Київський обласний центр народної творчості, прибув начальник управління культури, національностей та релігій КОДА Ігор Подолянець, виконуючий обов’язки заступника голови Миронівської РДА  Костянтин Жданов, начальники відділів культури Миронівської та Богуславської РДА, директор районного будинку культури В. Лєбєдєв, методисти районних будинків культури та бібліотечної системи, сільські голови та інші.

Організатори акції створили оглядову раду для проведення  творчих звітів , в яку входили провідні фахівці відповідного жанру, заслужені та знані в Україні  митці, а також своєї присутністю в оглядовій раді потішили  компетентні представники Учбово-методичного культурного центру Буковини Іван Петрусяк та Денис Ревуцький.

Вручаючи дипломи учасникам, гості з Буковини, зазначили: «Народне аматорське мистецтво – це частина духовного життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку. Минають століття, на зміну одним поколінням приходять інші, зі своїми смаками та уподобання­ми. Втім, традиційна культура, аматорське та ужитковим мистецтво, народна творчість, нашої землі  залишається, незважаючи на всі поневіряння».

Варто зазначити, метою акції «Київщина – колиска моєї душі» є:

підтвердити самобутні творчі колективи та майстрів ужиткового мистецтва, які є окрасою аматорської творчості нашого  краю;

підтримати духовно-культурну складову Київської землі, яка формує національний світогляд і патріотичний дух народу, який неможливо здолати;

– виявити стан аматорського мистецтва на території області, підтримувати його, бути поряд з людьми, які не байдужі  до культури; 

обрати кращих з кращих серед учасників культурно-мистецької акції, для участі в заключному гала –концерті  приуроченому до 85-річчя Київської області.

Гостинні миронівчани передали естафету м. Узин Білоцерківського району, який прийматиме 11 березня 2017 року учасників акції з 5 районів Київщини та з міста Біла Церква.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *