29 січня  в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут.

Крути – символ національної трагедії, символ героїзму і відданості юнацтва, символ боротьби українського народу за свободу і незалежність. Ця героїчна і водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного  пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку  – боронити її. Саме у цей день 300 молодих студентів-патріотів постали проти чотирьохтисячної більшовицької армії задля захисту нашої держави. Це важлива дата для кожного українця, а особливо для тих, хто захищає нашу країну.

Щоб віддати данину пам’яті загиблим героям, згадати далекі  вже роки, що й досі бережуть у собі біль втрати, в закладах культури та закладах освіти Узинської міської ОТГ протягом тижня проводилися заходи вшанування пам’яті  молодих воїнів, загиблих в бою під Крутами. Організовано патріотичні години, книжкові виставки, перегляди документальних фільмів, лінійки пам’яті, уроки-реквієми, виховні години, круглі столи.                        

7 лютого2019 року жителів  громади та старшокласників шкіл загальної середньої освіти запрошено на прем’єру художнього фільму у жанрі історичного екшену українського режисера Олексія Шапарєва  «Крути 1918». Художній  фільм знято за реальною історією бою.

Ми вшановуємо героїзм української молоді, справжніх патріотів, які загинули у нерівному бою, виборюючи українську державність. Схилімо ж голови у скорботі за тими, хто віддав життя за незалежність України і за свій народ. Слава Героям!

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *